Plainville High School fourth quarter honor roll

Plainville High School fourth quarter honor roll

Record-Journal

Grade 9

Gold – Robert Bradley, Alec Couture, O'Neillia Cowie, Jayden Cumbo, Kaitlyn Gagnon, Katherine Guarco, Nanci Gutierrez, Paige Levesque, Emma Lewko, Aimee Michaud, Cortney Ouellette, Tanner Rau, Tucker Rau, Anne Roux, Emily Roy, Olivia Unwin, Kayla Wisz.

Silver – Kyle Badorek, Ashleigh Bantz, Brianna Bartley, Delaney Beausoleil, Isabelle Berube, Colin Blake, Christopher Brojek, Jeremy Buckley, Tanner Callahan, Jacob Demmons, Jacob Deschaine, Alexander Dube, Sarah Ford, Kassidy Gagnon, Patrick Gryczewski, Lauryn Guardarrama, Marcelina Halas, Skyler Ibitz, Kori Jones, Elizabeth Keegan, Aleksandra Konieczniak, Matthew Lagassey, William Lauria, Nathan Lyman, Kaleb Malone, Mara Malone, Nathan Masco, Lauren Medina, Joseph Michalic, Alan Nilson, Alexander Obrusnik, Sydney Ouellette, Dominic Palaia, Bhavya Patel, Hannah Peck, Claudia Pierscinski, Julia Rostkowski, Benjamin Royce, Isabella Samperi, Valerie Simoneau, Brady Stevens, Tessa Susco, Andrew Szymula, Vanessa Tyminska, Andrew Wojcik.

Bronze – Justin Alexander, Jadah Benson, Janeil Benson, Leonardo Betancourt, Andrew Blake, Sara Buchanan, Anthony Cardoso, Dante Chambrello, Dominick Chambrello, Matthew Cianchetti, Christian Collin, Darius Correa, Jeremy Courtar, Carolina Cwalina, Vincent Dashukewich, Gabriella DeGregorio, Lyndsey DiTolla, Dylan Drouin, Tianna Durham, Henry Fernandez Santana, Joshua Fontaine, Elijah Frechette, Saray Garcia, Darrell Gorneault, Rhiannon Goulet, Wyatt Hitchcock, TyShawn Johnson, Andrew Laprise, Beau Lasher, Violet Lenois, Anthony Lestini, Kaylee Markavich, Sabrinna Matthews, Krystyna Miller, Jacob Molloy, Brooke Morgan, Brandon Paznokas, Ethan Perez-Chamberland, Caitlyn Quilter, Olivia Restelli, Lex Roberts, Alexander Rosado, Naja Srdanovic, Julia Stachurska, Bianca Talarico, Jordan Thompkins.

Grade 10

Gold – Mackenzie Alvarado, Luis Arango, Milena Baltyn, Brady Beausoleil, Abigail Feyerabend, Phoebe Gediman, Alyssa Giancarli, Kaylie Hall, Dylan Liistro, Angela Mojica, Kelly Russell, Teagan Russell, Melissa Sargizian, Jared Serrano-Aviles, Alexia Sirois, Christopher St. Lawrence, Katharine Tanguay, Olivia Wazorko, Helena Yawin.

Silver – Madison Albright, Nyasia Almedina, Heather Arduini, Dalton Barker, Kaleigh Benoit, Jacob Brown, Adam Buckley, Allie Chambrello, Jillian Conte, Margaret Cronkhite, Zachary Dery, Grace DiMinno, Kayla Foster, Olivia Gajor, Wyatt LaCombe, Travis Lavigne, Lisa Lech, Emma Lopez, Alexis Ludko, Alyssa Macomber, Victoria Maillet, Tyler Mandeville, Zachary McGough, Michael Melninkaitis, Logan Miller, Aidan Minervini, Hannah Nocera, Joseph Page, Ty Pales, Ariana Paradis, Eryk Piotrowski, Daniel Przybysz, Mackenzie Pye, Julia Restelli, Jesus Rodriguez, Mason Sarra, Jamison Smith, Matthew Stanczykiewicz, Elizabeth Susco, Benjamin Sweezey, Mason Tartamella, Jada Wilson, Vanessa Xiques.

Bronze – Marina Alarcon Recinos, Bridget Arena, Jillian Arens, Nicole Cal, Logan Caswell, Isaac Cater, Christopher Cox, Samuel Cretella, Mikayla Doucette, Alexander Grabowski, Jordan Greene, Olivia Haddad, Ashley Hernandez, Kevin Hormoz, Nathan Johnson, Christopher Kalanquin, Irma Kandic, Kaleb Korona, Dylan Kyle, Elizabeth Lahoud, Reno Lausier, Marissa Lugo, Kaycee Newberry, Cassidy Norman, Louis Passaretti, Gillien Peck, Alexis Peets, Maria Phothiraj, Ruby Rahman, Caitlin Riedel, Francisco Rivera, Emily Savage, Thomas Solomon, Dominic Sousa, Juliet Vandermark, Justin Voisine, Jayden Wolfahrt, Alex Wynkoop.

Grade 11

Gold – Natalie Anusz, Kara Beloin, Natalia Boltromiejuk, Abigail Czerepuszko, Tyler Davis, Kevin Freyberg, Olivia Kaminski, Zoe Leider, Cole McNamara, Rachel Parsons, Angelica Rosario, Madeline Rund, Mirela Selimovic, Daniel Szymula.

Silver – Caitlin Barker, Avalon Borra, Kayla Buckley, Brady Callahan, Juan Camacho Gonzalez, Francesca Chambrello, Victoria Corriveau, Jason Demmons, Emily DeSantis, Callia Donahue, Bailey Donovan, Morgan Gray, Nermine Kamberi, Andrew Kane, Alec Karal, Victoria Kulak, Samantha Lozefski, Abby McGough, Riley Millette, Dylan Pecego, Sakir Rana, James Raucci, Ebelyn Rodriguez, Morgan Rogers, Alyssa Roy, JoAnna Salmon, Caroline Sechrist, John Siani, Ryan Snyder, Gianna Solimeno, Lindsey St. Pierre, Kyle Sullivan, Marlee Susco, Michael Torres, Derek Tribuiani, Lydia Weinberg, Andrea Ybanez, Sergio Zaldivar, Brandon Zheng.

Bronze – Kanyon Adams, Alzahraa Alhameedawi, John Allen, Jason Badorek, Tanairy Barton, Olympia Bielawski, Melanie Boucher, Matthew Burnes, Jenna Cavallo, Coby Chambrello, Arlinda Doroci, Santos Espino-Ramirez, Jenny Francisco-Cruz, Natalia Galarza, Davin Garcia, Haylie Garrison, Zackery Gelt, Benjamin Gnazzo, Rebecca Gomme, Cheyenne Gregory, Kyle Guarco, Faith Healey, Alexander Hernandez, Bitzania Iriarte, Kaylee LaMothe, Anthony Marcuccio, Jayson Marinelli, Michael McGinley, Connor McNamara, Tyler Miller, Alexander Minas, Brendan Mullan, Madaline Muszynski, Georgia Neoh, Isabella Niziolek, Devin Norton, Michael Parker, Grace Perrotti, Ava Piotrowski, Robert Politis, Kirk Prempeh, Jared Riback, Nicholas Rinaldini, Jean Rodriguez, Josie Rupaka, Zachary Santini, Alexander Santos, Jacob Sargis, Patrick Sirois, Sydni Spencer, Tyler St. Onge, Dane Stephens, Sarah Tomczyk, Peyton Warnat, Wiktoria Wnorowska.

Grade 12

Gold – Tyler Berry, Rachel Collin, Alyssa Fontaine, Diamond Garcia, Maciej Kossuth, Agata Kuczynko, Abigail Leander, Hannah Lennon, Isabelle Lewis, Nathan Michalek, Elijah Osorio, Sara Pierscinski, Julia Rosario, Caroline St. Pierre, Spencer Steeves, Naomi Vega.

Silver – Siana Arduini, Hannah Barger, Zachary Bartolini, Phoebe Bell, Parker Bernier, Matthew Bialko, Hannah Charest, Justin Ciotto, Nicholas Costantini, William Cronkhite, Pace Ferro, Hector Franqui, Mark Gniadek, Meghan Guimond, Jacob Hillburn, Karla Juarez, Andrew Jusino, John Kennedy, Patrick Kolc, Magdalena Kossuth, Joseph Lavigne, Sarah Ludko, Dominika Mis, Brianna Moore, Dylan Morrell, Madeleine O'Dell, Madison Peck, Grayson Podoloff, Wyatt Rita, Marcos Rodriguez, Benjamin Root, Jessica Royce, Luke San Juan, Evan Shannon, Khilolakhon Shukhratiy, Serena Simard, Emma Snowden, Timothy Soucy, Madelyn St. Jean, Elona Tanski, Krystina Torres, Jasmin Vega, Matthew Violette, Emanuel Yawin, Hannah Zelasko. 

Bronze – Isabella Bantz, Eda Bickici, Christian Brushie, Bryan Buckley, Mark Buden, Taylor Cavaliere, Nora Clement, Zoe Dominy-Nguyen, Evan Dube, Hailee Dufour, Christopher Elliotte, Cheyenne Emmendorfer, Mary Fascendini, Makayla Foster, Henrique Freitas, Julian Gomez, Jade Humphrey, Alexander Jeney, Donny Kongkiat, Taylor LaPira, Aryanna LeBron, Isabel Lozefski, Paige Madigan, Andranik Melkonyan, Samantha Morin, Daniel Olechniej, Abby Pelletier, Amiyah Peters, Zachary Petosa, Jeremy Raymond, Audra Restelli, Cameron Rexinger-McConnell, Mitchell Sheltry, Samantha Sirois, Ryan Sookram, Anna Stehle, Venus Syammorn, Elisabeth Tanguay, Liana Testa, Desiree Wesolowski.

 

 

 

 


Advertisement
 

Latest Videos

X