Strong School third trimester honor roll

Strong School third trimester honor roll

Record-Journal

High Honors

Grade 8 – Amankwah, Afua Felisa; Case, Amanda Rose; Castiglia, Elliana Kaye; Charest, Lucien Alexander; Cleveland, Isaac Dylan; Coughlin, Lauren Paige; DeCaprio, Emma Catherine; Dell'Orfano, Ava Elizabeth; DiPentima, Madalena Susan; Hoyecki, Christopher Arnold; Jacek, Kenneth Joseph; Longley, Olivia Dee; Lowry, Alicia Noel; MacKenzie, Kenneth James; Marenna, Ava Kathryne; Mariani, Alison Rose; Marotta, Francesco John; Melillo, Faith Elizabeth- Eve; Milardo, Taylor Lily; O'Connell, Nora Ahern; Overton, Seth Erik; Patel, Kareena Nilesh; Rovelli, Gage Cooper; Sheehy, Brooke Erin; Sorensen, Rachel Kathryn; Stickler, Victoria Lynn; Stone, Sydnee Marie; Tobin, Rebecca Lillie; Ulizio, Jenna Marie; Watson, Mekhi LeRoy; Whittle, Samuel Edge; Willett, Connor Allan; Yusza, Faith Frances.

Grade 7 – Albanese, Alison Rose; Ambrosecchia, Marlena Grace; Bates, Dalton David; Boy, Nathaniel; Cassarino, Nicholas Joseph; Chanthinith, Marina; DaSilva, Kaelin Margot; Denhart, Rebecca Jiayi; DePonte, Jenna Rose; Dhawan, Anish Kumar; Driscoll, Aidan Timothy; Driscoll, Analiese Marie; Farr, Katherine Louise; Finnerty, Kaitlyn Elisabeth; Fournier, Serena Laine; Garbacz, Monica; Gonzales, Hayden Patrick; Griffin, Piper; Konefal, Lauren Marissa; Kulpik, Kiyah Elizabeth; Meneses, Susan; Messner, Christa Paige; O'Sullivan, Melana Rose; Palo-Mack, Gwynneth Anne; Penney, Jayson Albert; Poturnicki, Mia Diane; Schaffer, Adam Gregory; Strang, Allison Barbara; Taylor, Catherine Witherspoon; Vazquez, Gesami Gene; Waterman, Christine Wright; Whittle, Sophie Rose; Wondolowski, Hope Lynn.

Honors

Grade 8 – Anderson, Emma Nicole; Atwell, Kaden David; Benbow, Carly Jane; Carroll, Benjamin Barnard; Carroll, Elizabeth Barbara; Carusone, Ava Simone; Clancy, Evan Bruce; Cole-Maynard, Grace Livia; Craig, Lila MacKenzie; Czellecz, Max Mitchel; DeCaprio, Kaleigh Marie; DeRenzo, Salvatore Giuseppe; DiLeone, Leo Joseph; DiNallo, Katerina Charlotte; Donlan, Erin Nicole; Forbush, Piper Casady; Fusco, Tyler Joseph; Herrington, Olivia Ling; Hinsch, Grace Gene; Hughes-Conway, Grace Catherine; Hutchins, Samuel John; Infeld, Zachary Paul; Johnson, Charlotte Bernice; King, Jennifer Julie; Koba, Braden William; Kobus, Tyler; Kosienski, Rachel Elizabeth; Laudano, Mark Edward; Lenoce, Isabella Michelina; Lesniak, Joshua John; Lowry, Nathaniel Morgan; Malone, Wyatt Gunner; Mangiameli, Jeremy Michael; Meliso, Eric Anthony; Messner, Morgan Leigh; Morales, Haley Danielle; Morehead, Jaden L.; Morro, Anthony Frank; Murphy, Colin DiMauro; Palmer, Logan Sterne; Patenaude, Justin Christopher; Paul, Samantha Josephine; Pitruzzello, Benjamin Thomas; Quijano, Vincent Nolan; Renaud, Allyiana Jayde; Rondinone, Alanna Ann; Rowe, Benjamin Thomas; Ryer, Zackery Curtis; Sawka, Catherine Claire; Toth, Anthony Daniel; Ufferfilge, Emma Rose; Volenec, Julian Parker; Wagner, Leah Diane; Wickham, Kayla Marie; Woodward, Alyssa Paige.

Grade 7 – Acevedo, Lauren Susana; Barrett, Fiona True; Berry, Cooper E; Bufford-Cournoyer, Ethan James; Caporossi, Chace Anthony James; Caramanello, Micayla Alexa; Carpentino, Zoe Lynn; Chadd, Jessica Audrey; DePaolo, Robert John; Dunleavy, Charlotte Alice; Ficara, Alyssa Lucille; Ficara, Vanessa Rita; Fitzpatrick, Shane Aiden; Fleck, Drue Denver; Gaffey, Grace Marilyn; Gavin, Julia Caroline; Grenier, Katelyn Marie; Guidet, Ava Grace; Hatje, Emilie Anne; Hesser, Grayson Leigh; Hultgren, Tatum Erin; Johnson, Braden Tyler; Kelly, Ava Alexandra; Kelly, Jacqueline Grace; Kleczkowski, Donald Joseph; Kowalczyk, Amanda Estelle; Kozik, Douglas James; Legge, John Patrick; Mancini, Samantha Nicole; Matterazzo, Noah James; Mattison, Henry Mulvey; Mehta, Kasen Banatoski; Meisenkothen, Alexander James; Mennone, Christian Bryce; Miarecki, Glen Allen; Milidantri, Ella Patricia; Mitchell, Sebastian James; Moore, Shannon Farrell; Nemeth, Christopher; Ness, Natalie Rose; Newberry, Ryan Thomas; Nick, Alexandra Catherine; Nielsen, Hannah Marie; Northup, Violette Skye; Ostrander, Emma Rose; Palo, John Louis; Paulson, Luke; Pietruszka, Emily Rose; Plaskett, Rachel Erin; Quesnel, Christian Daniel; Rollka, Curt David; Sambor, Allison Nicole; Samperi, Emma Maria; Sartor, Blake Anthony; Shafir, Chloe Elizabeth; Sklutovsky, Nicholas Andrew; Slight, Julia Annmarene; Sorensen, Elizabeth Lynn; Stach, Jaide Makenna; Suraci, Cassie Lyn; Szymaszek, Alyssa Marie; Talbert-Slagle, Julia Marie; Tellez, Elena OBrien; Terveen, Savannah Jacqueline; Ullman, Conor James; Wickwire, Penelope Ruth; Wirger, Eric Andrew; Woodward, Allyson Nicole; Wright, Hannah Elizabeth.

 

 

 


Advertisement
 

Latest Videos

X