Durham Recreation Fun Run results: Week 3

Durham Recreation Fun Run results: Week 3

Record-Journal


Age Group 1: 0 – 4 years old – 0.25 mile

First place – Brynn Gerry; 1:58

Second place – Laina Debowsky; 2:32

Third place – Alexa Saraceno; 2:44

Fourth place – Fiona Edddinger; 2:50

Fifth place – Charlotte Cyrus; 2:58

Sixth place – Boady Villwock; 3:00

Seventh place – Dani Greco; 3:01

Eighth place – Linnea Miller; 3:18

Ninth place – CeCe Morello; 4:08

10th place – Kacey Kilroy; no time

11th place – Diasey Spooner; no time

12th place – J.D. Saraceno; no time

Age group 2: 5 – 7 years old – 0.25 mile

First place – TIE Gavin Burke & Charlie Wamester; 1:42

Third place – Ella Ullman; 1:49

Fourth place – Aiyana Donecker; 1:50

Fifth place – Lucy Eddinger; 1:51

Sixth place – Tucker Morello; 1:54

Seventh place – Miles Miller; 1:55

Eighth place – Taryn Adams; 1:58

Ninth place – Liam Tietjen: 2:05

10th place – Bradley Seales; 2:09

11th place – Abby Cyrus; 2:14

12th place – Matt Thiel; 2:23

13th place – Conor Driscoll; 2:47

14th place – Kacey Greco; 3:20

Age group 3: 8 – 10 years old – 0.33 mile

First place – Michael Wamester; 2:06

Second place – Kieran Driscoll; 2:10

Third place – Liam Ullman; 2:12

Fourth place – Ariana Labbadia; 2:19

Fifth place – Graham Eddinger; 2:28

Sixth place – Nick Meisenkothen; 2:54

Seventh place – Thomas Wamester; 3:03

Age group 4: 11 – 14 years old - 0.66 miles

First place – Aidan Driscoll; 4:40

Second place – Rachel Sorensen; 5:11

Third place – Analiese Driscoll; 9:00

Age group 5: High School & Adult – 2.0 miles

First place – Molly Marteka; Time of 17:17

Second place – Ashlyn Lower; 17:18

Third place – Jen Schulten; 17:23

Age group 6: Adults & High School – 3.47 miles

First place – Sean McMaster; 20:32

Second place – James Peters; 22:19

Third place - Pete Schulten; 22:51

Fourth place – Matt Woznyk; 22:53

Fifth place – Christian Alberico; 23:15

Sixth place – Declan Keenan; 24:07

Seventh place – George N. Daniels; 24:45

Eighth place – Sam Marteka; 25:22

Ninth place – Hugh Pearson; 25:41

10th place – Steve Alsup; 26:50

11th place – Samantha Vigue; 27:32

12th place – Adam Copeland; 27:34

13th place – Spencer Alsup; 28:39

14th place – Allie Alsup; 28:40

15th place – Patrick Daniels; 29:20

This summer race series is scheduled for Tuesday, 6 p.m., at the Coginchaug track. Registration is free to all.


Advertisement

Latest Videos

X